GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11222188
*
nr 1122 2188
Vas
Keramik, Signerad, höjd: 25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2017
kl 19:16:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/8 20:43:13
1
200 kr
9/8 21:27:06
2
300 kr
14/8 02:19:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:56
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09
*
Vas
nr 1122 2188
Vas
Keramik, Signerad, höjd: 25 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/8 20:43:13 | 1 | 200 kr |
| 9/8 21:27:06 | 2 | 300 kr |
| 14/8 02:19:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:56 -
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41 -
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09



