GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11222188
*
nr 1122 2188
VASE
ceramics, signed, height: 25 cm,
Keramik, Signerad, höjd: 25 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday August 14 2017
at 19:16:15
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/8 20:43:13
1
200 kr
9/8 21:27:06
2
300 kr
14/8 02:19:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 18:09
*
VASE
nr 1122 2188
VASE
ceramics, signed, height: 25 cm,
Keramik, Signerad, höjd: 25 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday August 14 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/8 20:43:13 | 1 | 200 kr |
| 9/8 21:27:06 | 2 | 300 kr |
| 14/8 02:19:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 18:09



